1

Załoga GABBUTIK zdaje sobie sprawę, z tego jak kłopotliwy może być odpowiedni dobór rozmiaru obuwia przy zakupie przez Internet.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, staramy się przekazać wszelkie niezbędne informacje aby ułatwić dobór dobrego rozmiaru.

Nasze doświadczenie pokazuje, że najlepszym sposobem pomiaru obuwia jest wykonanie następujących czynności:

-   obrysuj stopę na czystej kartce,

-  wyznacz 2 najbardziej odległe punkty z obrysu stopy,

-  zmierz zaznaczony odcinek centymetrem,

-   dodaj ok. 0,5 cm

-   znasz rzeczywisty rozmiar swojej stopy,

- znajdź swoją parę w GABBUTIK wg. szacunkowej tabeli

Długość obuwia dotyczy miejsca, gdzie po założeniu buta powinna znajdować się stopa, gdzie nie uwzględnione są czubki i wykończenia.

Podana długość wkładki jest równoznaczna z długością stopy.

Zwracamy uwagę, że wkładka całkowita może być dłuższa o 0,3 - 1,0 cm wszystko w zależności od tego, jaki jest fason buta a w szczególności jego czubek (np. w tym samym rozmiarze butów inna będzie długość wkładki w kowbojkach a inna w botkach z zaokrąglonym czubkiem).

Ważna jest również szerokość stopy. I tak, jeżeli stopa jest szczupła, to może przesuwać się do przodu w odróżnieniu od szerokiej, która może ograniczać ruchy wewnątrz buta.

-UWAGA-

Poniższa tabela jest przykładem rozmiarów standardowych. Zdarza się tak, że w niektórych rodzajach obuwia, przy tym samym rozmiarze, występują inne długości wkładek, może być to spowodowane rodzajem obuwia ale również producentem. W takich sytuacjach dołączamy w opisie obuwia odpowiednią rozmiarówkę i nią właśnie prosimy się sugerować.

TABELA ROZMIARÓW OBUWIA W CM

Rozmiar

Długość wkładki

Długość stopy

36

23,5

23

37

24

23,5

38

24,5

24

39

25

24,5

40

26

25,5

41

26,5

26

42

27

26,5